Історія отоскоп, як вушне дзеркало змінилося з часом!

Ми сприймаємо так багато наших повсякденних медичних пристроїв як належне, але багато з них дійсно можуть розповісти цікаві історії. Отоскоп - одне з таких пристроїв; воно перетворилося з простого бачення французького лікаря понад 600 років тому в основу високих технологій, яку медсестри і лікарі використовують кожен день. Давайте подивимося, як цей інструмент перетворився в той, який відомий сучасній медицині,а також ми підкажемо Вам як правильно вибрати отоскоп і де купити отоскоп вигідно.
Що таке отоскоп?
Отоскоп або вушне дзеркало - це пристрій, що використовується для дослідження носових і слухових проходів. Це основний інструмент для фахівців з лікування вух, носа і горла (ЛОР), але його також часто можна встановити майже в кожному закладі загальної або сімейної практики. Отоскоп складається з головки, ручки, лупи та освітлювального приладу. Медичні працівники можуть маніпулювати кінчиком голови, щоб бачити різні компоненти носових і вушних проходів під різними кутами. Це особливо важливо, якщо у вас є проблеми - особливо біль, запалення або закупорка - всередині вуха або носа. Слід відзначити один цікавий момент в конструкції сучасного отоскопа: він повинен бути ідеальної довжини і ширини, щоб полегшити належне обстеження без пошкодження каналів у вухах або носі. Отоскоп отримав свою назву від давньогрецького слова «вухо» (oûs) і дієслова «бачити» (skopéō).
Історія отоскопа
Перше відоме опис вушного дзеркала сходить до французького лікаря і хірурга Гі де Шолиаку, який описав бачення пристрою в Монпельє, Франція, в 1363 році. Однак моделі пристрою не були розроблені до тих пір, поки німецький хірург Вільгельм Фабрі не розробив моделі, і продавець медичного обладнання Перре створив прототипи у середині 1600-х і кінці 1700-х років відповідно. Найбільш ранні отоскопы мали форму щипців, схожих на сучасні носові дзеркала. Але сучасний отоскоп дійсно починається в Німеччині в середині 19 століття. В цей період німецька отолог Вільгельм Крамер розробив сталеве вушне дзеркало з виразною формою воронки, яка розширювалася, коли дві ручки були розділені. Лікар назвав пристрій своїм ім'ям, і воно стало відоме як дзеркало Крамера. Лікарі протягом 1800-х років працювали над отоскопом у формі воронки. Зокрема, австрійський практик Ігнац Грубер зробив перше воронкоподібне дзеркало з металу в 1838 році. Дзеркало Грубера славилося своєю простою конічною формою і тим фактом, що його не можна було розділити, як існували раніше стилі у формі щипців. Стилі, найбільш схожі на ті, які використовуються сьогодні, були розроблені А. Хартманом в Берліні в 1881 році. Стандартні отоскопы, який сьогодні можна побачити в будь-медичної середовищі, багато в чому зобов'язані своїми обрисами і дизайну Хартманну. Цей стиль у формі дзвона відомий як дзеркало Хартмана.
Сьогодні отоскоп став набагато більш високотехнологічним, компактним і легким, ніж був раніше. Сучасні стилі можуть бути оснащені коригуючими лінзами для кращої оптики, яскравим світлом, що регулюються фокусом і надзвичайно поліпшеними лупами. Фактично, деякі з кращих отоскопов пропонують майже повний огляд барабанної перетинки і мають на 30 відсотків більше збільшення, ніж традиційні отоскопы. Купити сучасний отоскоп Ви можете на нашому сайті. У нас придавлені моделі провідних світових та вітчизняних виробників.
Вибір правильного отоскопа
Отоскопы широко використовуються в медицині, майже так само, як стетоскопы, тому вибір відповідного для вашої практики або медичної сумки є важливим фактором. Якщо ви тільки починаєте свою практику, ви можете придбати отоскоп як частина набору (наприклад, набору отоскопов Riester), який поставляється з декількома пристроями для огляду, включаючи отоскоп, а також офтальмоскоп для огляду очей. Отоскопы бувають різних розмірів для різних пацієнтів, отоскопы для дітей і немовлят, популярні серед педіатрів, і стандартні стилі для дорослих пацієнтів. З урахуванням сказаного, непогано вибрати отоскоп з різними головками, щоб підходив для всіх ваших пацієнтів.
У отоскопах зазвичай використовуються чотири типи ламп: лампи розжарювання, галогенні, ксенонові і світлодіодні. Лампи розжарювання мають відносно короткий термін служби і мають тенденцію тьмяніти протягом усього терміну служби лампи. Галогенні лампи мають більш тривалий термін служби і більш яскраве світіння, ніж лампи розжарювання. Ксенонові лампи служать довше, ніж лампи розжарювання і галогенні лампи. Вони також горять яскравіше, краще висвітлюючи слуховий прохід. Світлодіодні лампи служать довше, ніж всі інші типи ламп. Вони світяться яскравіше всього і мають білувато-блакитний колір. У більшості отоскопов використовуються галогенні або ксенонові лампи. Світлодіодна технологія відносно нова в сфері отоскопов. При виборі отоскопа не забувайте враховувати доступність джерела світла. Наскільки легко замінити стару лампочку?
Вибираючи ідеальний отоскоп для вашої практики, подумайте про те, як і коли ви плануєте використовувати отоскоп. Вартість, тип головки отоскопа і функціональність - найважливіші змінні, про які слід пам'ятати. Тип джерела світла, наприклад, не так важливий. Виберіть найбільш практичний варіант для ваших передбачуваних потреб.
Ми будемо ради допомогти вам вирішити, який отоскоп найкраще підходить для ваших потреб та бюджету.