Продавець ТОВ "ФІСК" розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
Медичне обладнання ФІСК
+380 (48) 708-12-88
+380 (67) 825-34-55
+380 (99) 643-98-23

Центральний венозний катетер і його використання.

Центральний венозний катетер і його використання.

Центральна лінія також відома як центральний венозний катетер (CVC) або центральний венозний пристрій доступу (CVAD). Це тип катетера, який вводять у велику вену, щоб забезпечити одночасну доставку кількох ліків або простий забір крові для аналізу.

На відміну від стандартного внутрішньовенного вливання, яке можна використовувати максимум кілька днів поспіль, CVC можна безпечно використовувати протягом тривалого періоду часу, щоб забезпечити тривале лікування, не викликаючи надмірної болю або пошкодження кровоносних судин із-за частого використання. .

Центральна лінія також пропонує спосіб доставки великих обсягів рідин з більшою швидкістю, ніж це було б можливо за допомогою звичайного крапельниці. Центральні лінії пропонують ряд переваг, але також пов'язані з деякими невід'ємними потенційними ризиками.

Коли використовується центральний венозний катетер?

При визначенні того, чи слід використовувати центральну лінію, існують різні фактори, які включають план лікування та уподобання пацієнта, а також переваги і рекомендації лікаря. Тривале лікування, що вимагає частого використання внутрішньовенного вливання, може викликати рубцювання і пошкодження менших вен пацієнта, доступ до яких здійснюється через руку або руку. ЦВК дає можливість залишатися в стаціонарі протягом тривалого періоду часу, що може значно полегшити тривале лікування і зробити його більш терпимим для пацієнта.

ЦВК - це більш великий і довгий катетер, який поміщається у велику вену в ділянці грудей, плеча або паху. Деякі типи CVC можуть залишатися протягом декількох тижнів, місяців або навіть років. Лікар може використовувати центральну лінію для доставки довгострокового знеболюючого, лікування інфекції, що вимагає тривалого курсу лікування, та інших станів, таких як рак або проблеми з серцем. ЦВК також можна використовувати для взяття проб і доставки рідин, поживних речовин і крові.

Центральний венозний катетер корисний для пацієнтів, що перенесли:

• Часті аналізи крові

• Хіміотерапію

• Діаліз нирок

• Тривале лікування антибіотиками

• Лікування на дому

Важливо, щоб пацієнти поговорили зі своїми лікарями, перш ніж погодитися на отримання CVC, і отримати рекомендації про те, який тип пристрою слід використовувати і чому. У разі онкологічних хворих призначена медична бригада повинна допомогти визначити, чи може пацієнт отримати користь від ЦВК, і запропонувати відповідний тип.

Поширені типи центральної лінії

Існують різні типи пристроїв CVC, які вводяться через різні місця на тілі і володіють унікальними перевагами. Двома найбільш поширеними типами є порти і PICC.

Порти

Порт іноді називають имплантируемым венозним портом доступу. Він складається з невеликого металевого або пластикового барабана і тонкої трубки, яка вводиться у велику вену на грудях або руці під час операції. Барабан забезпечений силіконової перегородкою, свого роду самоуплотняющейся мембраною, а для доступу до нього через шкіру використовуються спеціальні голки, зазвичай звані голками Губера. Доступні як поодинокі, так і подвійні порти. тПреимущество порту в тому, що він може залишатися на місці багато років. Також не потрібно особливого догляду при витяганні голки. Після загоєння місця введення пацієнт може йти в душ, купатися або навіть плавати без укриття або захисту. Цей варіант завжди слід обговорювати з бригадою догляду за пацієнтом або лікарями.

PICC

Лінія PICC, що позначає периферически введений центральний катетер, поміщається в руку пацієнта і проходить до великої відні поруч із серцем. Потім ліки або рідини вводяться через одну або дві трубки, звані прогалини, які виступають трохи вище ліктя. Лінія PICC може залишатися вставленою протягом тижнів або місяців; однак важливо, щоб місце введення залишалося захищеним від намокання під час купання або душа.

 

Вставка центральної лінії

Найчастіше вени, що використовуються для встановлення ЦВК, - це внутрішня яремна вена на шиї, відень близько ключиці, звана підключичної, і стегнова вена в області паху. Під час процедури пацієнт зазвичай залишається покритим з голови до п'ят стерильною серветкою для запобігання інфекції. Отвір у стерильній серветці використовується для доступу до лінії і приміщення катетера у вену. Ультразвук використовується для визначення місця розташування відповідної відня, а потім катетер зшивається або утримується на місці за допомогою клею. Потім область знову очищається антисептиком і покривається стерильним матеріалом, залишаючи доступними просвіти.

Перед использованием центральной линии необходимо подтвердить правильность установки ВАХ с помощью рентгеновского снимка. В некоторых случаях врачу может потребоваться отрегулировать размещение катетера, чтобы убедиться, что он находится в правильном положительном положении относительно кровеносного сосуда.

Линия PICC вводится через иглу в вену на руке, а затем катетер продевается через иглу в большую вену на груди рядом с сердцем. Затем игла удаляется. Чтобы вставить линию PICC, не требуется хирургического вмешательства.

Риски, связанные с центральным венозным катетором

Інфекція кровотоку являє собою найбільший ризик, пов'язаний з центральною лінією. Щоб запобігти розвиток інфекцій, є стандартизований набір передових методів, включаючи використання стерильної простирадла на все тіло під час введення ліски, забезпечення зміни стерильної пов'язки і видалення ліски, як тільки в ньому відпаде необхідність.

Центральный венозный катетер следует использовать только в тех случаях, когда они действительно необходимы и оправданы. Большинство врачей предпочитают по возможности располагать ЦВК выше талии, поскольку участки бедренной вены связаны с повышенным риском инфицирования.

Другие риски, связанные с сердечно-сосудистыми заболеваниями, включают пневмоторакс, иначе известный как коллапс легкого, который чаще встречается, когда центральная линия проходит в подключичной вене. Сердце пациента также может раздражаться в процессе введения линии через кровеносный сосуд рядом с органом и может вызывать изменения в естественном ритме сердца.

Обычно с этим можно справиться путем соответствующего размещения катетера, но у некоторых пациентов может потребоваться лечение. Последним и редким осложнением центральной линии является воздушная эмболия. Это состояние, при котором воздух проникает в сосудистую систему, может быть очень серьезным, но его можно предотвратить.

Как видите, ЦВК могут предложить значительные преимущества, когда дело доходит до простоты и комфорта при длительном лечении различных заболеваний. Тем не менее, для пациента и медицинской бригады важно серьезно подумать, нужна ли центральная линия для каждого случая.

Прежде чем сделать этот выбор, рекомендуется, чтобы пациенты спросили о возможных вариантах и ​​выяснили, покрывается ли CVC их планом медицинского страхования. Как и в случае со многими другими видами лечения, сердечно-сосудистые системы сопряжены с неотъемлемыми рисками, поэтому каждый человек и его медицинская бригада должны определить, могут ли преимущества центральной линии перевешивать эти потенциальные риски.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner