Жиромера, пульсомеры
Крокомір — механічне, електронно-механічний або електронний пристрій для підрахунку кількості зроблених кроків (або пар кроків) при ходьбі або бігу. Нерідко функція крокоміра вводиться в інші портативні пристрої, такі як годинник.
Жиромера: прилад для визначення процентного вмісту жирової тканини
Прилади для визначення жирових відкладень допомагають людям, які дотримуються дієт і стежать за зниженням вмісту жиру в організмі. Цей параметр важливий, оскільки зниження ваги і зменшення жирових відкладень ─ різні поняття.
Жиромера: навіщо він потрібен?
Багато дієти зменшують вагу не за рахунок зменшення жирових відкладень, а за рахунок інших тканин. Тому цілком можливо, що процентне відношення жиру буде збільшуватися, в той час, як вага буде зменшуватися. Визначники жирових відкладень і монітори складу тіла (жиромера) допомагають людям, які займаються спортом і фітнесом, визначити ефективність своїх зусиль, результативність тренувань.
При певних умовах і особливостях фізіології людина може мати більшу або меншу вміст води в організмі і більшу або меншу щільність кісткової тканини. Це може впливати на точність вимірювань і давати некоректний результат при визначенні змісту жиру в організмі.
Жиромера: як він працює?
Принцип дії жиромера або аналізаторів жирових відкладень базується на методі біоелектричного імпедансу ─ визначення опору електричному струму. Під час вимірювання прилади пропускають через тіло абсолютно безпечний і невідчутний низькочастотний електричний струм, а потім реєструють його зміни після проходження через органи і тканини.
Жирова тканина має низьку електропровідність, що дає можливість визначити співвідношення між жировими та іншими тканинами.
Достовірність результату, порівняно з визначенням жирових відкладень за допомогою рентгенівського випромінювання, становить близько 68%.
Достатньо взяти в руки прилад, ввести в нього необхідні дані, встати, витягнути руки з приладом перед собою і натиснути кнопку «СТАРТ». Протягом декількох секунд вимірювання буде закінчено.
Жиромера враховує зріст, вік, самостійно обчислює індекс маси тіла, а останні моделі можуть навіть порахувати масу скелетних м'язів, відсоток вісцерального жиру.
Як вибрати пульсометр для бігу — самий важливий аксесуар будь-якого спортсмена займається бігом, його ще називають, монітор серцевого ритму. Основна і найважливіша функція будь-якого пульсометру — це вимірювання пульсу спортсмена (частоти серцевих скорочень – ЧСС), що дозволяє оцінювати і варіювати навантаження на серце під час тренувального процесу.
Як вибрати пульсометр для бігу самий важливий аксесуар будь-якого спортсмена займається бігом, його ще називають, монітор серцевого ритму. Основна і найважливіша функція будь-якого пульсометру — це вимірювання пульсу спортсмена (частоти серцевих скорочень – ЧСС), що дозволяє оцінювати і варіювати навантаження на серце під час тренувального процесу.
На що слід звертати увагу при виборі пульсометру:
1 Спеціалізація під конкретний вид спорту. Пульсометры випускають для бігу, фітнесу, плавання, велоперегонів. Вибирайте таку модель яка відповідає тому виду спорту, яким ви займаєтесь, в нашому випадку це біг. Функціонал деяких моделей може бути «заточений» під мульти спорт і включати в себе біг, плавання, велосипед, відповідно це відбитися на вартості приладу в більшу сторону, якщо частина функцій для вас надлишкова, немає сенсу переплачувати за цей функціонал.
2 Передавач частоти серцевих скорочень. Зазвичай кріпиться на грудну клітку в область сонячного сплетіння. Рекомендується вибирати моделі з функцією усунення вплив наведень від інших датчиків, щоб у місцях масового скупчення бігунів з датчиками ЧСС не було накладання сигналів від передавачів і відповідно перешкод. Кріплення датчика повинне здійснюватися за рахунок м'якого гнучкого ременя, таке кріплення краще, зверніть увагу на засувки кріплення і на їх стійкість до поломок. Я рекомендую вибирати моделі взагалі без клямок, регулювання розміру в такому випадку відбувається за рахунок спеціальних пряжок, а сам датчик одягається через голову.
3 Заміна живильних елементів. Безсумнівно одне із вагомих переваг пульсометра, зверніть на нього увагу. Бажано вибрати модель у яких елементи живлення в самому пристрої і передавачі вільно замінюються в домашніх умовах, інакше ви будете «прив'язані» або до сервісного центру, або ще гірше, виберіть модель, у якій заміна елементів живлення не передбачена виробником, зазвичай таких моделей вистачає на 3-4 роки.
4 Зручність навігації по меню. Уявіть, а краще, якщо є така можливість, спробуйте на скільки зручно буде переміщатися по меню пульсометру під час тренування при низькому і високому темпі.
5 Синхронізація з ПК. Практично всі моделі, на сьогоднішній момент дозволяють синхронізувати дані з ПК, для аналізу і планування тренувань. Для передачі даних підключаються як проводового, так і бездротового каналах.
Додаткові модулі пульсометров для бігу:
6 GPS. Одна з переваг, хоча досить спірне і не надто точний — визначення відстані та швидкості бігу по GPS з можливістю подальшого накладання на реальну карту для аналізу тренувань, істотно впливає на вартість пульсометру для бігу.
7 Крокомір. Кріпиться до шнурівці кросівка. З тієї ж «опери», що і GPS, з деякими поправками, а саме — немає можливості накласти на карту і проаналізувати дистанцію пробігу. Для більш точного знімання даних рекомендується використовувати траси з рівною поверхнею. При першому використанні потребує калібрування. Основною перевагою перед GPS – можливість вимірювання дистанції в закритих приміщеннях.
Зверніть увагу, що найважливіша з функцій гарного пульсометру для бігу — точність вимірювань частоти серцевих скорочень, без точності вимірювань, всі попередні пункти втрачають будь-який сенс.